Sillamäe võitis pronksi väravate saluudiga

5. november 2013 ERIK GAMZEJEV

Sillamäe Kalev on pakkunud tänavu hulganisti ilusaid hetki oma poolehoidjatele. Mai lõpus alistati koduväljakul 2:0 ka Tallinna Levadia, kes tuli tänavuseks Eesti meistriks.

Pärast nelja-aastast vaheaega jõudis Sillamäe Kalev taas Eesti meistrivõistlustel esikolmikusse – pronksmedalid ja koht eurosarjas kindlustati üks voor enne hooaja lõppu, lüües pihuks ja põrmuks Tallinna Kalev skooriga 9:0. 

Sillamäe Kalevi president Aleksandr Starodubtsev tunnistas eile, et pronksi kindlustamine maandas palju pingeid. “Olime kolm hooaega järjest esikolmiku lähedal, aga iga kord jäi lõpuks ikka midagi puudu. Ka sel aastal polnud kuni laupäevani midagi kindlat. Närveerimist jätkus, sest me ei tohtinud viimastes voorudes kaotada punktigi. Õnneks säilitas meeskond külma närvi ja sai vajalikud võidud kätte,” rääkis ta.

Nelja mänguga 22 väravat

Sillamäe Kalevi vankumatu tahe sel hooajal medalid kaela saada avaldus viimastes muljetavaldavates mängudes. Viimases neljas mängus löödi vastastele 22 väravat ja endale ei lastud sisse ühtegi. Laupäevane kohtumine Tallinna Kaleviga oli sellise seeria krooniks. Poolajaks juhtis Kalev juba 3:0 ja medalid olid sama hästi kui tagatud. Teisel poolajal pakuti pingevaba mänguga nauditavaid rünnakuid ja löödi veel kuus väravat. Nii sündis ka Eesti meistriliiga tänavuse hoooaja kõige suureskoorilisem võit.

Kolme tabamuse autor oli prantslane Kassim Aidara, kel on nüüd Sillamäe parimana kirjas 17 väravat, mis on kogu meistriliigas kolmas tulemus. Kaks väravat lõid Vjatšeslav Zahhovaiko ja Nikolai Mašitšev, üks läks kirja Daniil Ratnikovile ja Aleksandr Volodinile.

Olgugi et viimastes voorudes oli Kalev vastamisi liigatabelis teise poolde kuuluvate meeskondadega, näitab suur ülemvõim siiski ka meeskonnna head kvaliteeti hooaja teises pooles. Kaotati ju hooaja alguses hulga punkte just eeldatavalt nõrgematele meeskondadele. Sellesama Tallinna Kalevigagi oli tänuvune omavaheline skoor enne laupäeva võrdne – ühe viigi kõrval olid mõlemad korra võitnud.

Jalgpalliportaali Soccernet vaatleja Alex Scheperin tõdes pärast suurt võitu, et hooaja lõpul mängib Kalev võib-olla parimat mängu liigas, olles väljakul peaaegu et ideaalne.

Uus siht meistritiitel

Ka Aleksandr Starodubtsev oli seda meelt, et mänguliselt ei jäänud tänavune Kalev sugugi alla ettepoole jõudnud Tallinna Levadiale ja Nõmme Kaljule. “Pidasime nendega tasavägiseid matše. Meie mängijad vajasid lihtsalt rohkem aega, et kokkumäng klappima saada. Mul ei ole põhjust mängijatele midagi ette heita,” sõnas ta, lisades, et aprillist peatreeneriks saanud Sergei Ratnikov on teinud head tööd mängijatest ühtse meeskonna loomisel.

Starodubtsevi sõnul jäävad tuumikmängijad meeskonda ka järgmiseks hooajaks. “Enamikuga neist on meil kokkulepped olemas,” sõnas ta, märkides, et vaid Eesti koondise poolkaitsja Martin Vunk võib siirduda järgmiseks hooajaks Venemaa tugevuselt teise liiga  klubisse Belgorodi Saljut.

Nüüd, kus Sillamäe Kalevi kollektsioonis on nii hõbemedal aastast 2009 kui tänavune pronks, on Starodubtsevi sõnul loogiline seada järgmise hooaja eesmärgiks meistritiitel. Peale selle tahetakse edasi jõuda ka eurosarja avaringist. “Nii Kalju kui Levadia näitasid, et Eesti klubid võivad eurosarjas edukalt mängida, ega meiegi neist kehvemad taha olla,” sõnas ta.

Selliste eesmärkide saavutamiseks peab Kalevi president vajalikuks tuua meeskonda juurde mängijaid, kes suudaksid põhimängijatele pakkuda võrdväärset vahetust. “Sel aastal andis vahel tunda, et kui mõned põhimehed pidid kaartide või vigastuste tõttu mänge vahele jätma, siis samal tasemel asendajaid neile ei leidunud,” tõdes ta.

Kuigi Starodubtsev on mõtetes  juba järgmises hooajas, tahab ta, et Kalev saaks tänavuses viimases mängus eeloleval laupäeval jagu ka ühest viimaste aastakümnete Eesti edukamast klubist Tallinna Florast, kes tänavu jäi neljandaks. “Häälestan treenereid ja mängijaid näitama, et me oleme teenitult tänavu Florast eespool,” ütles ta.