Aleksandr Latin tuli Jaapanis 22. kohale

21. aprill 2011 ALEKSEI FJODOROV

Jaapanis triatloni MK-etapil saavutatud 22. koht on Aleksandr Latini seni parim saavutus, mis lisas hea hulga punkte ka tema olümpiareitingusse.

Laupäeval toimus Jaapanis Ishigakis MK-võistluste järjekordne etapp, millest võttis osa ka Narva sportlane Aleksandr Latin.

Olümpiadistantsi ehk 1500 meetrit ujumist + 40 kilomeetrit jalgrattasõitu + 10 km jooksu läbis narvalane ajaga 1:52,11, mis andis talle 22.-23. tulemuse. Võitjaks tuli ameeriklane Hunter Kemper tulemusega 1:50,32. Kokku oli stardis 76 osavõtjat.

Ujumisdistantsi läbis Latin 17,21 minutiga ja kuigi rattadistantsi lõpetas ta 11. ajaga, oli ta teise distantsi järel veel 36. kohal. Jooksudistantsi lõpetas ta 32,44 minutiga. “Põhimõtteliselt on tulemus hea, kuigi ootasin endalt ikkagi enamat. Kaldale tulin juhtgrupis, ei jäänud palju maha ka jalgrattadistantsil, aga jooksus lootsin paremat. Arvan, et viimaste päevade suur koormus andis tunda: ei olnud endist kergust,” kommenteeris sportlane.

Tähtsaim on siiski fakt, et hea tulemus lubas Narva sportlasel märkimisväärselt parandada oma seisu olümpiale pääsemise reitingutabelis – ta tõusis 133. kohalt 116. kohale. Varem on Latin märkinud, et 2012. aasta olümpiamängudele pääsemiseks on vaja saada vähemalt 80. koht.

Treeneril on Latinisse usku

Eesti triatloni liidu peatreener ja Aleksandr Latini treener Jüri Käen ütles, et jälgib Latinit ligi kuus aastat ning näeb, et tema tulemused paranevad järjekindlalt.

“Aleksandr areneb aastast aastasse. Tänavugi olid tal MK-etappidel juba piisavalt head tulemused, aga praegune start oli minu arvates seni parim,” nentis Käen. “Kahtlemata on praegu tema eesmärgiks osavõtt võimalikult paljudest võistlustest, mis annavad talle ihaldatud reitingupunkte.”

Ringreis on lõppenud ja on aeg koju naasta

Jaapanis hooaja parima tulemuse teinud Aleksandr Latinil on aeg kodumaal hinge tõmmata.

Pärast mitmepäevast ringreisi marsruudil USA – Uus-Meremaa – Jaapan kavatseb Latin lõpuks Eestisse naasta. Ja kuigi Monterreys (Mehhiko) on algamas juba järgmine MK-etapp, jätab sportlane selle vahele.

“Meil on vaja temaga kohtuda, et arutada kõiki momente ning otsustada, kuhupoole me liigume ja kas liigume õiges suunas. Me peame kõigest täpselt aru saama,” märkis Jüri Käen.

“Võib-olla tuleks pisut puhata ja rahulikult hinge tõmmata,” lisas Aleksandr Latin.