Sillamäest sai ainus “naistevõimuga” linn Eestis

1. oktoober 2012 ERIK GAMZEJEV

Inna Nazarova juhib nüüd lisaks Sillamäe kutsekoolile ka linnavolikogu.

Sillamäe volikogu valis uueks esimeheks sellest ametist taandunud Ain Kivioru asemele Sillamäe kutsekooli direktori Inna Nazarova.

Et Sillamäe linnapea on Jelena Koršunova, sai Sillamäest nüüd ainus linn Eestis, kus mõlemad juhtivad ametikohad on naiste käes.

Unikaalne linn

Eesti linnade liidu tegevdirektor Jüri Võigemast tõdes, et Sillamäest on nüüd saanud Eestis unikaalne linn. “See on iseenesest väga tore, et meil on vähemalt üks linn, kus tippjuhtideks on naised,” sõnas Võigemast.

Nazarova arvas, et “naistevõim” võiks Sillamäe linnale kasuks tulla. “Enamik naisi on loomult meestest heatahtlikumad, kes eelistavad ikka otsida pigem rahu kui konflikte. See peaks olema hea ka linna juhtimise seisukohast,” märkis ta.

Samas tunnistas Nazarova, et polnud volikogu esimehe ametist sugugi vaimustatud, kuna Sillamäe kutsekooli juhtimine nõuab niigi palju aega ja energiat. “Aga mul ei sobinud ka ära öelda, sest olin ju aseesimees ja järgmiste valimisteni on jäänud vaid aasta,” lausus Nazarova.

Valikuvõimalusi uue volikogu esimehe valimisel piiras ka asjaolu, et liikmete seas on vähe neid, kes valdavad eesti keelt. Samas on aga linna tippjuhil oma kohustuste täitmiseks riigikeeleoskus hädavajalik.

Eelmine esimees lahkus omal soovil

Sillamäe eelmine volikogu esimees ja varem kümme aastat  ka linnapea ametis olnud Ain Kiviorg esitas augusti alguses oma soovil errumineku avalduse ja kinnitas, et teda ei sunni selleks keegi.  Kiviorg ütles toona, et otsustas taanduda ametist just nüüd, kuna teab, et aasta enne järgmisi kohalikke valimisi läheb lahti valimisvõitlus. “Paratamatult tõmmatakse sellesse ka volikogu esimees. Mul ei ole vähimatki tahtmist seda pingelist perioodi taas läbi teha,” ütles pensioniikka jõudnud ja puhata ihkav Kiviorg, kes astus kevadel välja ka Keskerakonnast.

Sillamäe linnavolikogus on mäekõrgune ülekaal Keskerakonnal, kellele kuulub seal 16 kohta 21st. Kivioru asemel sai linnavolikogu liikmeks Aleksander Gurjanov. Volikogu aseesimeheks valiti Aleksei Voronov.

Erinevalt mõnedest naaberomavalitsustest nagu Narva linn või pisike Vaivara vald, ei ole Sillamäe linnavolikogu esimehe ametikoht palgaline. Selle töö eest makstakse hüvitist, mille suurus on ligikaudu kolmandik linnapea palgast.