Sillamäe võttis vallandatud väravaküti tagasi

15. mai 2012 ALEKSEI FJODOROV

Hoolimata konfliktist oma juhtmängijaga, püüab Sillamäe Kalev leida oma mängustiili.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste järjekordne voor ei toonud ootamatuid tulemusi. Üllatav oli Nõmme Kalju kohtumisel Sillamäe Kaleviga vaid see, et väljakule ilmus meistrivõistluste parim ründaja Vladislav Ivanov, kellega mõni päev varem oli leping lõpetatud. 

Kalevi ja Kalju mäng ei kulgenud sugugi Sillamäe klubi stsenaariumi järgi. Kahekümnendaks mänguminutiks olid Hidetoshi Wakui, Tanel Melts ja Tarmo Neemelo kolme väravaga Kaljule sisuliselt võidu kindlustanud. Ülejäänud ajaga hooaja favoriidi domineerimist väärata ei õnnestunud ja Kalev võttis skooriga 5:0 vastu kaotuse. Neemelo tõusis aga selles mängus löödud kahe väravaga väravaküttide edetabeli tippu.

Üllatuslik oli teisel poolajal Vladislav Ivanovi ilmumine väljakule Kalevi dressis. Temaga lepingu katkestamisest tegi alles nädala keskel juttu Sillamäe klubi president Aleksandr Starodubtsev. Ja kuigi Ivanov tuli väljakule alles teise poolaja algul, ei oleks olukorda parandada ta ilmselt enam suutnud. “Ründajana oleks mul raske olnud midagi muuta. Kuigi Kaljuga võib mängida küll, on kaotusseisust 0:3 raske välja tulla,” tunnistas Kalevi ründaja.

“Selline olukord kujunes ilmselt minu ja klubi juhtkonna vahelise mittemõistmise tõttu. Suhtlesime treeneriga kuni laupäevase mänguni ja tulime järeldusele, et kõik need on ainult emotsioonid. Võimalik, et otsus tehti kiirustades ja asjaolusid selgitamata. Nüüd ma mõistan, mida minult oodatakse,” kommenteeris Ivanov. “Praegu olen rahul, et see jutuajamine toimus. Olen rahul, et saan mängida ja treenida.”

“Neljapäeval oli jutuajamine ja leppisime kokku, et Vladislav käitub edaspidi nii, nagu meie seda temalt kui meeskonna mängijalt ootame. Saime lahkarvamused lahendatud,” märkis lühidalt klubi president Aleksandr Starodubtsev. “Samas, lubades ta selles mängus väljakule, ei näinud me seda, mida ootasime – väravaid. Vaatame, mis edasi saab.”

“Ma ei taha seda teemat kommenteerida,” ütles Kalevi treener Valeri Bondarenko. Kommentaaridest keeldus ka klubi juhatuse esimees Vitali Ivanov, kes märkis vaid, et on pikka aega olnud klubi tegevusest eemal.

Sellegipoolest kinnitasid mängija ajutist staatust klubis nii klubi juhtkond kui Vladislav Ivanov ise, kes märkis, et lahendus tuleb juuni esimestel päevadel: “Ootan Nižni Novgorodi klubilt vastuvõtmise kinnitust. Kui seda ei tule, siis on ka teisi variante,” sõnas Ivanov.

Lootuse esimene võit

Sel nädalavahetusel jäi Ida-Viru meeskondadest punktita vaid Kalev. Narva Trans alistas raskes heitluses 1:0 Viljandi ja tõusis turniiritabelis 7. reale. Mõlema meeskonna jaoks rohkete võimalustega kohtumise ainsa värava lõi Sergei Leontovitš.

Esiliigas tõrjus Kiviõli Tamme Auto koduväljakul liidrikohalt pealinna Flora II. Esimestel mänguminutitel saadud tabamus kiviõlilasi ei kõigutanud ja kümmekond minutit enne kohtumise lõppu lõi Anatoli Lõssanov värava. Tulemuseks oli viik, kuid Tamme Auto hoiab eelviimast kohta, edestades vaid Kohtla-Järvet.

Lootus sai esimest korda sel hooajal võidu oma koduväljakul – nende vastaseks oli Pärnu meeskond ja tulemuseks 2:1. Hoolimata sellest, et Lootusel on praegu vaid üks punkt, arvab klubi president Andrei Škaleta, et see oli nende hooaja parim mäng: “Koosseisu tugevdasid usbeki leegionärid, lisaks andsid kõik kohalikud oma parima. Ei tahaks kohtunikke kritiseerida, kuid minu meelest ei ole kollaste kaartide suhe 5:0, mis tähendab klubile trahvi, päris õiglane.”