Suusakeskus Kiviõlis võtab ilmet

18. aprill 2012 GERLI ROMANOVITŠ

Kiviõli seiklusturismi keskuse teenindushoone esimene korrus on valmis ning maja peaks katuse alla saama maikuus.


Kiviõli seiklusturismi keskuse teenindusmaja, kus ehitus jäi talvel seisma vaid paariks kõige külmemaks nädalaks, annab maikuuks maja mõõdu välja ning uue aasta alguseks peaks valmis olema kogu suusakeskus koos teenindavate hoonete ja laskumisnõlvadega.

Ehitus piirab Kiviõli vana poolkoksimäge, milles enam kui 11 aasta tulemusena peaks jaanuaris uksed avama seiklusturismi keskus, mitmest suunast ning saab kevadel veelgi hoogu juurde: motohoone seinad on praeguseks püsti, suusakeskuse teenindushoone saab sama kaugele maikuus ning peagi algavad pinnasetööd, mis annavad mäele viimase lihvi.

Keskuse süda

Suusakeskuse teenindushoone hakkab tulevikus välja nägema nagu suusamägi ise – kahele poole maja tulevad lauged nõlvad, mis istutavad maja mäe sisse. Maja taha tuleb parkla, kust läbi tunneli pääseb mäele või teenindushoonesse, kus saab laenutada suusavarustust või osta mäepileti, istuda kohvikus või kasutada seminariruume.

“Allkorruse ühte tiiba tulevad vastuvõtt, saunad ja WC-d, teises otsas saab olema suusalaenutus,” rääkis SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus juhatuse liige Janek Maar. Teisel korrusel on vaba aja veetmise võimalused kohviku, väiksemate toitlustuskohtade ja laste mänguruumi näol. Lisaks on seal umbes 100ruutmeetrine konverentsiruum nagu ka kolmandal korrusel, kuhu esialgu oli planeeritud väike, mõnetoaline majutuskoht, mille väljaehitamist aga tõukefondid ei toeta ning mis seetõttu asendatakse seminariruumi või õppeklassiga, mida saavad kasutada korporatiivkliendid või hoopis võistluste žürii.

Kui ülejäänud hoone sisustab sihtasutus, siis kohvik ja suusavarustuse laenutus tuleb välja ehitada operaatoritel, kelle leidmiseks kuulutatakse välja konkurss. Maari sõnul ei tohiks operaatori leidmisega probleeme tekkida – huvilisi on juba praegu.

Hoone koos kogu sisustusega peaks valmis saama selle aasta lõpuks. Samaks ajaks on lõpetatud ka välitööd. Peagi alustatakse pinnasetöid mäel, kus planeerimist ootab mäe ots, aga ka selle alune. Väiksematel töödel saavad kaasa lüüa ka vabatahtlikud, kes 5. mai talgupäeval võivad kaasa aidata võsa lõikamisel ja puude ümberistutamisel.

Motokeskus valmib varem

“Ma ei julge konkreetseid tähtaegu välja käia enne, kui tööd reaalselt lõppema hakkavad,” tunnistas Maar, et ehitus ja ka kõik muud tööd on keerulised, mistõttu on täpset valmimistähtaega keeruline ennustada.

Küll tahab ta loota, et motomaja, mille hoone sai katuse alla juba sügisel, saab valmis juuli lõpuks, kui Kiviõli võõrustab traditsiooniliselt külgvankrite MM-etappi.

See aga, kas kõik tööd suurvõistluse ajaks valmis saavad, ei sõltu ainult sihtasutusest – raja kastmiseks vajaliku vee torustik on alles välja ehitamata ning seda tehakse sel suvel veeprojekti raames. Lisaks vajavad väljaehitamist muud kommunikatsioonid, nagu side- ja elektrisüsteemid.

“Loodetavasti saame sel aastal vähemalt soojakute vedamisest lahti,” ütles Maar, kelle sõnul peaksid žürii- ja pressiruumid olema võistluste ajaks igal juhul valmis, isegi kui veesüsteemide ja pesemisruumide väljaehitamine võtab kauem aega.

Selleaastane MM-etapp koos traditsiooniks saanud soolode sõidu, mäkketõusu ja quadracer´ite võistlusega toimub 28. ja 29. juulil.