Narva endine politseijuht sai pettuse eest karistada

29. veebruar 2012 

Reeno Kullamä.


Viru maakohus mõistis täna Narva endise politseijuhi Reeno Kullamä süüdi 600 euro väljapetmises ning karistas teda tingimisi vangistusega.

Kohus karistas Kullamäd (46) tingimisi üheaastase vangistusega 18 kuu pikkuse katseajaga, ütles maakohtu pressiesindaja Jelena Muttonen ERR-i uudisteportaalile.

Muttoneni sõnul pani kohus talle kohustuse täita talle pandud käitumiskontrolli ajal ka kontrollnõudeid. Tema katseaega arvestatakse alates tänasest.

Ühtlasi mõistis kohus temalt välja politsei- ja piirivalveameti kasuks kuriteoga tekitatud kahju 601,11 eurot ning lisaks peab ta tasuma sundraha ja menetluskulud.

Süüdistuse järgi pani Kullamä 2008. aasta 1. jaanuarist kuni 2010. aasta 25. oktoobrini toime pettuse, olles ise samal ajal Ida prefektuuri korrakaitsebüroo Narva politseijaoskonna juht.

Nii andis ta Narva politseijaoskonna patrullteenistuse vanemale suulise korralduse panna ta kirja politseiliste tegevuste plaani, mis toimusid Narva politseijaoskonna poolt teenindataval territooriumil.

Kullamä kooskõlastas eelnimetatud plaani, kuid tegelikult politseioperatsiooni läbiviimisel kohal ei viibinud ja oma ametikohustusi ei täitnud.

Kullamä kinnitas hiljem Narva politseijaoskonna patrullteenistuse tööajatabelite koostajale oma osalemist ülalmainitud politseilistes tegevustes ning kooskõlastas tööajaarvestuse tabeli ning sai nii alusetult varalist kasu kokku 601,11 eurot.

Kohus lahendas Kullamä süüasja kokkuleppemenetluses.