Kohtla-Järve ja Jõhvi hakkavad üksteiselt mõõtu võtma

9. veebruar 2012 ALEKSEI FJODOROV

Jõhvi-Kohtla-Järve jooksu korraldavad tänavu taas mõlemad omavalitsused ühiselt. Sellest on saamas hea koostöötava.


Vähemalt kolmes võistluses ühendavad 2012. aastal oma jõud Jõhvi ja Kohtla-Järve omavalitsused. Nende seas on ka maakonna uueks näoks kujuneda tõotav rulluisuvõistlus.

Vabariiklikul tasandil tunnustust pälvinud sündmuseks 2011. aastal sai Narva energiajooks, mis tõi kokku üle kahe tuhande osavõtja. Täiesti võimalik, et kohalikule elule võivad koloriiti lisada veel paar 2012. aasta tõmbenumbrina kavandatavat võistlust.

Uued võimalused aitavad teoks teha uusi kavasid

“Minu soov oleks kasutada Kohtla-Järve võimalusi, et viia seal läbi mõned turniirid. Seepärast tegin ettepaneku korraldada Jõhvi ja Kohtla-Järve ühisvõistlus – rulluisuvõistlus Kohtla-Järve kesklinnas, kus on nüüd oivaline asfalt – ning ära kasutada linnapargis olev võrkpalliplats, kus saaks korraldada rannavolle etapi,” rääkis Jõhvi vallavalitsuse spordispetsialist Hardi Raiend. “Vestlesime Kohtla-Järve linnavalitsuse esindajatega ja usun, et leidsime ühise keele. Mulle näib, et siin on meie omavalitsuste jaoks spordielu mitmekesistamisel head väljavaated.”

“Tõepoolest, leidsime, et Raiendi mõtted ja ettepanekud on positiivsed. Meil on kujunemas terve rida projekte. Kui mullu tegutsesime ühiselt vaid Kohta-Järve-Jõhvi jooksu korraldamisel, siis nüüd on meil juba kolm projekti,” märkis omakorda Kohtla-Järve linnavalitsuse spordispetsialist Kristiine Agu. “Nendeks on keemikute päevale kavandatud jooks ja kava korraldada augusti lõpus rulluisuvõistlus, millest võib vabalt kujuneda maakonna uus sportlik nägu, samuti rannavollevõistlused. Võin lisada, et omavalitsuste koostöö liidab meid. Meie koolide kehalise kasvatuse õpetajad võtsid muu hulgas osa saalihoki seminarist – seda ala arendatakse praegu Jõhvis aktiivselt.”

Ühised võistlused on toredad

“Me loodame tõesti, et Kohtla-Järve meeskond võtab osa veebruari lõpul algavast harrastajate võistlusest. Ühine turniiride korraldamine aitab meil võistluste eelarveid täiendada. Vähemalt mina näen selles lisaboonuseid,” märkis Hardi Raiend. “Kui me ei või endale praegu Jõhvis rulluisuvõistlust lubada, siis oleks vale jätta kasutamata Kohtla-Järve võimalused. Samas loodame midagi säärast kunagi ka enda juures korraldada.”

Koostöö Kohtla-Järvega on üks osa Raiendi tööst. Tema sõnul on head suhted kujunenud Toila valla juhtidega. Seal on kavas korraldada ühiseid spordiüritusi peaaegu terve aasta vältel. Head suhted on ka Mäetagusega, kus räägitakse ujumisvõistlustest. “Kui meie elanikud saavad teiste omavalitsuste väljakutel soodushinnaga võistelda, siis miks jätta see võimalus kasutamata?” küsis spordispetsialist retooriliselt.

“Tunnen, et meie omavalitsusi selline töö liidab. Näiteks Jõhvi toetab praegu meie klubisid, kus käivad nende omavalitsuses elavad lapsed,” märkis Kristiine Agu.