Kiviõli seiklusturismi keskuse ehitus venib järgmise talveni

2. detsember 2011 GERLI ROMANOVITŠ

Praegu käib Kiviõli seiklusturismi keskuses tiigi ehitus, millest tulevikus ammutatakse vett lumetootmise tarbeks.


Kiviõli seiklusturismi keskus, mis pidi algse plaani kohaselt valmima järgmise suve alguses, avab uksed arvatust pool aastat hiljem ehk järgmiseks suusahooajaks.

Ehkki kevadel oli SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus veendunud, et ehitamisele ei lähe rohkem kui aasta, on ehitushanke venimine ning vajalike muudatuste kooskõlastamine ehituse rahastaja, EASiga, võtnud aega mitu kuud. Tõsisem ehitus algas keskuses kuu aega tagasi ning keskuse uus valmimistähtaeg on lükatud suvest talve algusesse. Keskus peaks uue plaani kohaselt oma uksed avama 2012. aasta suusahooaja alguses.

Suvi läks luhta

“Lootsime, et suvel saame vajalikud trassid ja ühendused valmis ehitada, kuid hange venis pikemaks, kui me eeldasime, ning vajalike kokkulepete sõlmimine EASiga muudatuste tegemiseks võttis samuti oma aja. Terve suve me sisuliselt passisime ja õige ehitus algas alles hiljuti,” ütles SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus juhatuse liige Janek Maar.

Suvel alustati motohoone ehitust, mille seinad on praeguseks püsti. Unistus sellest, et motokeskus saab valmis Kiviõlis toimuvaks motofestivaliks, lükkus edasi järgmisesse aastasse. Selleks ajaks kui Kiviõli järgmisel aasta juuli lõpus võõrustab külgvankrite MM-etappi, peaks olema motomaja valmis ja kõik vajalikud kommunikatsioonid samuti olemas.

“Elektriga probleeme ei teki, selle ühenduskoht on meil juba suusakeskuse peamaja juures olemas, vee puhul sõltub ehitamine osaliselt ka sellest, kuidas linn oma töödega jõuab,” tõdes Maar, et mingi liitumiskoht on nende krundi piiril ka olemas, kuid praegu pole kindel, kas sellest piisab või on vaja linnal omalt poolt lisainvesteeringuid teha.

Ootab töine aasta

Praegu käivad keskuses tiigi ehitustööd, valmis on peahoone vundament ning terviseraja põhjad. Kui ilm lubab, saab tiik valmis veel sel aastal. Maari sõnul oli takistuseks siin leida piisavalt võimas pump, mis koguneva vee välja pumpaks. Lähiajal peaks pump saabuma ning siis läheb tiigiehitus jõudsalt edasi.

Terviseradu sel hooajal veel kasutada ei saa, nende hooldamiseks puudub ka tehnika. Sel aastal kaetakse rada pinnasega ning järgmisel aastal on näha, kuidas seda on mõjutanud lumesulamis- ja sademevesi. Siis tehakse vajalik drenaaž ning lõpetatakse raja ehitustööd.

Maari sõnul jätkub peahoone ehitus seni, kuni ilm lubab. “Kuna ehitada saab praegusel ajal kuni kümne külmakraadiga, siis loodame, et tuleb pehme talv,” ütles ta.

Järgmisel suvel algavad trasside ehitustööd, valmis peab saama pea- ja motomaja ning alustatakse tehnika hankimist. Samal ajal tehakse algust ka tõstukite paigaldamisega laskumisnõlvadele ning lumetootmissüsteemi ehitamisega.

“Järgmist suve me samamoodi maha magada ei tahaks nagu tänavust,” tõdes Maar, kelle sõnul keskuse ehituse venimine neile suurt peavalu ei tee, sest oluline on olla valmis selleks ajaks, kui suusahooaeg algab.