Talgulised rajasid Narva võimlemislinnaku

5. oktoober 2011 ILJA SMIRNOV

Talgutel. Vabatahtlikud alustasid infotahvlite ülesseadmisest.


Möödunud laupäeval valmis Narva Pähklimäe terviserajal talgute korras võimlemis- ja jõuharjutuste kompleks, mille soetamist toetasid augustis toimunud Narva energiajooksul osalenud.

Rahvajooks toimus piirilinna tänavail 13. augustil. Osa osalustasudest annetati võimlemislinnaku rajamiseks vajalike materjalide ostmiseks.

Talgutest võttis osa ligi viiskümmend vabatahtlikku tervisespordiharrastajat Ida-Virumaalt ja Tallinnast. Kaasa lõid ka energiajooksu korraldajad: sihtasutuse Eesti Terviserajad esindajad, Eesti Energia töötajad ja Narva Äkke spordiklubi liikmed.

Narva elektrijaamade juht Tõnu Aas, kes samuti talgutel oli, nentis rõõmuga, et energiajooks kujunes rohkemaks kui vaid ühepäevaseks rahvaürituseks.

“Energiajooks on loonud lisaväärtust meie tervisespordi edendamisel,” ütles Aas, väljendades ühtlasi lootust, et ehk jookseb mõni spordisõber tänu uuele võimlemiskompleksile järgmine kord pikema distantsi või parema tulemuse. “Tänased talgud on ettevalmistus järgmiseks energiajooksuks,” lisas ta.

Enne tööde alustamist tegi Narva energiajooksu peakorraldaja Mati Lilliallik teatavaks, et järgmine energiajooks toimub 11. augustil 2012.

MTÜ Narva Kehakultuuri ja Spordiliit üks juhte Ljudmila Ivanova, kes samuti talgutest osa võttis, ütles, et analoogsed kompleksid on olemas kogu Eestis ja nüüd on arenduse leidnud ka Pähklimäe. Säärast vaba sissepääsuga terviselinnakut Narva linnas varem ei olnud.

“Hakkame treenima ja harjutusi tegema, kui muidugi maha ei saeta… Kuid linnal oli kavatsus paigaldada videovalve,” lausus Ivanova.

Projekti koordineerija ja spordiaktivist Vladimir Všivtsev ütles Põhjarannikule, et maa kuulub sihtasutusele Narva Linna Arendus, kes otsib kaamerate paigaldamiseks raha.

“Videovalve on tingimata vajalik – selleta ei pea uhiuus terviselinnak aastatki vastu. On ju Pähklimäe populaarne mitte üksnes sportlaste seas, vaid seal armastatakse ka piknikke pidada,” nentis Všivtsev.

Ta lisas, et mitmesugustel põhjustel ei jõutud laupäevastel talgutel kõike ära teha ja lõplikult valmib tervisekompleks nädala lõpuks.