Põhjarannik 5. detsembril

5. detsember 2017 
Alutaguse rahvuspargi osaks saaksid ka Kurtna järved.

Alutaguse rahvuspargi osaks saaksid ka Kurtna järved.

Keskkonnaministeerium tahab luua Ida-Virumaale piirkonna praegusi kaitstavaid alasid ühendava Alutaguse rahvuspargi, mis aitaks paremini vaatamisväärsusi tutvustada ja külastatavust suurendada.  Kavandatav Alutaguse rahvuspark ei tähenda mingi uue ala kaitse alla võtmist või uute piirangute kehtestamist. Rahvuspargi nimetuse alla tahetakse koondada 11 juba olemas olevat kaitse- või hoiuala, et neid ühiselt paremini hoida ja turundada.

***
Põhjarannikule andis intervjuu õiguskantsler Ülle Madise, kes käis eelmisel nädalal Kohtla-Järvel tutvumas, kuidas on lahenenud kaks aastat tagasi eriti teravalt esile tõusnud kriis, kus majad jäid külma, kuna osa korterite omanikud on oma eluruumid hüljanud. Tema sõnul on olukord paranenud.

***
Narvas pole Eesti iseseisvusaastate jooksul ehitatud mitte ühtegi uut korruselamut, samas kui teiste suuremate linnade keskustesse on neid rajatud hulgaliselt. Pärast aastatepikkusi arvukaid katseid müüs Narva 2016. aasta suvel lõpuks Raudsilla 1 asuva endise 7. kooli krundi, kust  avaneb uhke vaade piirijõele ja kahele selle kallastel asuvale kindlusele, Tartu firmale AS Vallikraavi Kinnisvara. Ostu-müügilepingus on projekti eesmärgina kirjas korruselamu ehitus. ASi Vallikraavi Kinnisvara kaasomanik, tuntud ärimees Aivar Tuulberg ütles Põhjarannikule, et praeguseks juba lammutatud koolimaja krundil on käimas detailplaneering, ent see on keeruline ja võtab palju aega. Ehituse tulemusel peaks valmima keskmisesse hinnaklassi kuuluv eliitmaja.