N&V jätkab Kohtla-Järve teede hooldamist veel viis aastat

28. november 2017 ERIK GAMZEJEV
Veerandsajandi juubel tulekul: N&V on hooldanud Kohtla-Järve linna teid ja tänavaid ning haljasalasid ligemale 20 aastat ja teeb seda ka järgneval viiel aastal.

Veerandsajandi juubel tulekul: N&V on hooldanud Kohtla-Järve linna teid ja tänavaid ning haljasalasid ligemale 20 aastat ja teeb seda ka järgneval viiel aastal.

Neljapäeval erakorralisele istungile kogunenud Kohtla-Järve linnavalitsus kinnitas linna tänavate ja haljasalade hooldajaks järgnevaks viieks aastaks firma N&V, kes on seda tööd teinud sajandivahetusest alates. 

 

Linnavalitsuse linnavara peaspetsialist Tatjana Orlova ütles eile, et OÜ N&V oli ainus firma, kes tähtajaks, 6. novembriks hinnapakkumise tegi. Tema sõnul peeti seejärel veel kirjavahetust, et täpsustada üksikasju. Sel neljapäeval tuli linnavalitsus erakorraliselt kokku, et kinnitada N&V hanke võitjaks ja anda linnapeale volitus lepingu sõlmimiseks.

N&V vähendas hinnapakkumist

Hanke teate kohaselt oli nende tööde eeldatav maksumus viie aasta peale 10,5 miljonit eurot.  Et linnavalitsuse korraldus oli eile veel vormistamata, ei soostunud Orlova nimetama N&V tehtud hinnapakkumise suurust ega sedagi, kas see oli eeldatavast maksumusest suurem või väiksem. “Kuid see oli väiksem, kui N&V pakkus eelmisel hankel, mille linnavalitsus tagasi lükkas,” sõnas Orlova, lisades, et  täpne summa saab  avalikuks järgmise nädala alguses.

Esimene katse sõlmida järgnevaks viieks aastaks Kohtla-Järve teede hooldajaga leping äpardus, kuna suvel toimunud riigihankel samuti ainsana osalenud N&V pakutud hind ületas eeldatavat maksumust 1,4 miljoni euro võrra.

N&V, mis enne ekslinnapea Jevgeni Solovjovi korruptsiooniprotsessi oli aktsiaselts N&V, on Kohtla-Järve tänavaid ja haljasalasid hooldanud järjepanu ligemale paarkümmend aastat.

Viimati võitis N&V Kohtla-Järve linna hooldushanke 2013. aastal ja see tagas talle 16,7 miljoni euro eest töö neljaks aastaks kuni tänavuse septembri lõpuni. See teeb keskmiselt ligemale 4,2 miljonit eurot aasta kohta.

Vähem töid

Sel aastal korraldas linnavalitsus hanke viieks aastaks ja märkis eeldatavaks hinnaks 10,5 miljonit eurot. Summa vähenemine tulenes abilinnapea Deniss Veršinini sõnul sellest, et eelmise perioodi hankega võrreldes olid tööde nimistust välja jäetud auguremont ja liikluskorraldusvahendite hooldus, mille läbiviimiseks korraldas linnavalitsus eraldi hanked.

Äsjane hooldushange hõlmas peale Ahtme ja Järve linnaosa teede ja tänavate libedustõrje ning lumest ja tolmust puhastamise, muru niitmise, lehtede riisumise, bussiootepaviljonide, pinkide ja monumentide pesemise ka mitmeid ühekordseid töid. Hanke võitja peab näiteks viie aasta jooksul hoolitsema ka jõulukuuskede paigaldamise ja jaanitulede tegemise eest.

Pärast eelmise hanke äpardumist leppisid linnavalitsus ja N&V kokku, et viimane jätkab ajutiselt kuni 1. detsembrini teede hooldamist. Linnavalitsus lootis selleks ajaks kordushankel positiivse tulemuseni jõuda.  “Eeldatavat maksumust me suurendama ei hakka, kuid loodame, et nüüd tulevad paremad hinnapakkumised,” kinnitas Veršinin septembris.