Kuusmik eitab linnapeaks pürgimist

24. september 2011 GERLI ROMANOVITŠ

MUST LAMMAS: Tiit Kuusmikku süüdistati partei ajalehes lisaks sellele, et ta töötab praeguse linnapea vastu, ka koostöös Kiviõli Keemiatööstuse omaniku Toomas Tammega, vihjates võimalikule kahepoolselt kasulikule kokkuleppele, mille sisu Kesknädal ei valgusta.


Parteiajalehelt kõvasti sarjata saanud endine riigikogu liige ja augustis oma volitused Keskerakonna piirkonna juhina peatanud Tiit Kuusmik sõnas, et tal ei ole mingit kavatsust Kiviõlis linnapeaks tõusta.

Neljapäeval jõudis tänu otsepostitusele kõikidesse Kiviõli postkastidesse Keskerakonna ajaleht Kesknädal, mis süüdistab erakonna Kiviõli osakonda, aga ka partei maakondlikku organisatsiooni selles, et seltskond püüab ametist lahti kangutada parteikaaslast Dmitri Dmitrijevi, heidab Tiit Kuusmikule ette nii Kiviõli volikogu Keskerakonna fraktsioonist kui maakondliku organisatsiooni juhi kohalt lahkumist ning spekuleerib teemal, et Kuusmik tahab Reformierakonna toel ja Lembit Kaljuvee abil linnapeaks saada.

Ojulandi moositavad

Kesknädal paneb Kuusmikule ja Kaljuveele süüks seda, et nad töötavad keskerakondlasest linnapea Dmitri Dmitrijevi vastu ning eesmärgi saavutamiseks pole tähtis ükski vahend. Eelkõige vihjatakse sellele, et Kuusmik püüab võimule tõusta Reformierakonna abiga ning laseb Kristiina Ojulandil end moosida. “Ma pole Ojulandiga ei kohtunud ega ka telefonitsi rääkinud,” kinnitas Kuusmik, lisades, et Reformierakonna kolme liikme abiga pole Kiviõlis võimalik ka kuidagi võimule tõusta.

Kuusmiku sõnul oli tema lahkumine Kiviõli volikogu Keskerakonna fraktsioonist ennatlik, sest selgus, et ta astus välja kohast, mille liige ta pole kunagi olnudki. Oma otsust Keskerakonna Ida-Virumaa juhi kohalt tagasi astuda põhjendas Kuusmik sellega, et pärast seda, kui Ida-Virumaa osakond otsustas salajasel hääletusel seada erakonna esimehe kandidaadiks Jüri Ratase, tuli parteist selge signaal, et tegemist on vale otsusega.

“Ma tean praegu vaid seda, et ma olen Keskerakonna liige, aga ma ei tea, kas ma keskerakondlane olen, sest pärast seda on meid tembeldatud reeturiteks ning erakonna tagasivalitud juht ütles selgelt, et on olemas keskerakondlased ja mittekeskerakondlased. Kuna seis on nii segane, siis ei pidanud ma osakonna juhatamist enam võimalikuks,” ütles Kuusmik, kes peatas oma volitused piirkonnajuhina ja juhatuse liikmena veel augustis enne Keskerakonna kongressi.

Rahulolematus suur

Kuusmiku sõnul on rahulolematuid praeguse linnapeaga nii opositsioonis kui ka koalitsioonis, aga kui Kesknädal kinnitas, et just Kuusmik praegusele linnapeale “käru keerata” kavatseb ja noormehe teele “rebaseraudu” seab, siis see on pigem sildistamine ning paneb nördima. “Jah, ma ei eita, et mul on praegusele linnapeale etteheiteid, kuid tema vastu ma töötanud ei ole. Kuidas ma seda teha saaksingi?” lükkab ta ajalehe väited ümber.

Küll ei eita Kuusmik, et mitmed osapooled teda linnapea kohal näeksid. “Aga kui ma vaatan parteis, et inimesed peaksid teatud vanuses taanduma ning partei juht on minu eakaaslane, siis ei tundu linnapeaks naasmine õige otsus olema ja sellist ambitsiooni mul ka ei ole,” lisas ta.

Kiviõli volikogu liige Igor Smirnov kinnitas, et rahulolematud Dmitrijevi tööga on nii opositsioon kui ka Keskerakonna liikmed, tänu kellele ta nii kõrgele kohale tõusis. “Ma hoiatasin teda juba tükk aega tagasi, et kui ta ei hakka inimestega koostööd tegema ning otsustab kõiki asju üksi, siis saab ta uue umbusaldusavalduse. Ta pole sellest midagi õppinud,” lausus ta.

Smirnov ütles, et see, mida Kesknädal kirjutas, tehes Dmitrijevist kangelase ja mustates Kuusmikku, annab olukorrast Kiviõlis täiesti vale pildi. “Kui mulle oleks pärast ajalehe lugemist antud umbusaldusavaldus allkirjastamiseks, oleks ma olnud esimene, kes alla kirjutab. Ma olin nii pahane,” tunnistas ta.