Põhjarannik 22. augustil

22. august 2017 
Võidutöö "Vinkel" on žürii hinnangul kompaktne ja ehituslikult realistlik. Autorid Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets ja Maiu Hirtentreu.

Võidutöö “Vinkel” on žürii hinnangul kompaktne ja ehituslikult realistlik. Autorid Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets ja Maiu Hirtentreu.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kuulutas eile välja Kohtla-Järve riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võidutöö, mille järgi rajatakse aastaid tühjana seisnud Pärna tänava koolihoone asemele uus. Arhitektuurikonkursile laekus tähtajaks 14 ideekavandit, mis kõik vastasid kvalifitseerimistingimustele ning kuulusid hindamisele. Võitis arhitektuuribüroo BOA ideekavand “Vinkel”. Kavandatud kahekorruseline hoone on žürii hinnangul kompaktne ja ehituslikult realistlik. Esile toodi ka lihtsat ja loogilist lahendust, mis arvestab piirkonda, ning väärikat ja piirkonda sulanduvat materjalikäsitlust.
***
Laupäeva õhtul Ida-Virumaal möllanud tormituul koos rahe ja paduvihmaga murdis puid teedele, augustas kasvuhooneid, lennutas telke ning hävitas mõnel pool põllusaagi. Kõige rohkem räsis tuul Kohtla-Järve linna. Esialgsel hinnangul langes linna maadel tormi ohvriks üle poolesaja puu, täpset arvestust koos kahjusummaga alles koostatakse.
***
Laupäeval Toila sadamas peetud suurõppusel, kus harjutati kutseliste ja vabatahtlike päästjate, politseinike ning kiirabi koostööd, osales üle 130 inimese. Sündmus algas kahe aluse kokkupõrkega, mille tagajärjel üks põgenes sündmuskohalt, teisel aga puhkes paanika: osa reisijatest hüppas vette, osa aktiveeris päästeparve ja läks sinna päästjaid ootama. Kannatanute maale toimetamiseks saatis merevalvekeskus välja nii vabatahtlikud mere- ja järvepäästjad kui ka päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajad.
***
Sel nädalavahetusel toimunud juubelihõnguline Kiviõli motofestival pani kolme päeva jooksul mootorid mürisema vana tuhamäe igal küljel ning ei lasknud ennast segada vihmal, tormituulel ega tõsiasjal, et laupäeval läks lendu kõik, mis maasse kinnitamata.