Hooaja avavõistluse asemel sattus Reena Koll operatsioonilauale

14. juuli 2017 ERIK GAMZEJEV
Reena Koll on treenerist isa Hanno juhendamisel aastaid pürginud teivashüppe tipu poole ja nad kavatsevad samas suunas liikuda ka viimase aasta jooksul tabanud löökide kiuste.

Reena Koll on treenerist isa Hanno juhendamisel aastaid pürginud teivashüppe tipu poole ja nad kavatsevad samas suunas liikuda ka viimase aasta jooksul tabanud löökide kiuste.

Eelmisel kolmapäeval pidi Eesti teivashüpperekordi omanik jõhvilanna Reena Koll tegema pika pausi järel Rakveres tänavuse välishooaja avavõistluse, ent sattus sama päeva õhtuks hoopis Tartu kliinikumi operatsioonilauale. 

 

Reena Kolli treenerist isa Hanno Koll rääkis, et tänavu oligi plaanis võistlushooaega tavapärasest hiljem alustada. Vigastuse tõttu tuli sügistalvel põhja laduvaid treeninguid edasi lükata. Kevadel käidi hüppetehnika nüansse korrigeerimas Itaalias teivashüppeguru Vitali Petrovi juures, kelle õpilaste seas on olnud nii Sergei Bubka kui ka Jelena Isinbajeva.

Vorm liikus tõusujoones 

“Kõik kulges järk-järgult tõusvas joones. Ma ei hakka spekuleerima, milliseks tulemuseks ta valmis oli, kuid tõsiasi on, et viimases treeningulaagris Käärikul tõusis Reena väga heasse füüsilisse vormi. Näiteks kiirusenäitajad olid läbi aegade parimad. Ka mitmetest tehnilistest probleemidest, millega olime varem maadelnud, olime jagu saanud,” tõdes Hanno Koll.

Vormi tipp oligi ajastatud juulikuusse. Esmalt pidi Reena osalema Eesti noorte meistrivõistlustel Rakveres. Piletid olid broneeritud ka täna Poolas algavatele Euroopa noorsoo meistrivõistlustele sõiduks. Ülejärgmisel nädalavahetusel oli plaanis korraliku tulemusega võita Eesti täiskasvanute meistrikuld.

Sama päeva hommikul, kui tulnuks minna Eesti noorte meistrivõistlustel Rakveres teivashüppesektorisse, tundis Reena kõhuvalu, mis aina ägenes, ja tõusis ka palavik. Teibaga hüppamise asemel tuli hoopis kiirabi kutsuda ja õhtul opereeriti tal Tartus juba pimesoolt. “See oli täiesti ootamatu löök. Justkui mingi halb saatus jälitab meid juba pikemat aega,” tõdes Hanno Koll.

Plaanib sügisel võistelda 

Kaks aastat tagasi Euroopa juunioride meistrivõistlustel seitsmendaks tulnud Reena Koll tegi viimase korraliku võistluse üle-eelmisel talvel, kui ta hüppas uueks Eesti rekordiks 4,31. Eelmine hooaeg läks jalavigastuse ravimise nahka. Nüüd tuli pimesoolega uus hoop.

Kuigi lõikusest taastumine nõuab aega, loodab Hanno Koll, et augusti lõpus õnnestub Reenal siiski ka mõnel võistlusel osaleda, kuigi mida lähemal sügisele, seda vähem toimub Eestis kergejõustikuvõistlusi, kus teivashüpe kavas oleks. “Paar nädalat ei saa ta veel mingeid harjutusi teha, aga siis vaatame, kuidas vormi taastamine õnnestub,” arutles Hanno Koll.

Tema sõnul oleks mõnel võistlusel kaasategemine väga tähtis. “Kui võistluspaus liiga pikaks läheb, tekib paratamatult pingelangus ja sellega kaasnevad mitmesugused probleemid. Nii võistlusvormi taastamine kui ka tehniliste võtete muutmine uuesti automaatseks nõuab iga kord aega. Need ei tule nipsust,” sõnas Hanno Koll, märkides, et enesekindluse säilitamise huvides oleks samuti hea, kui sellest hooajast õnnestuks rahuldav tulemus kirja saada.