Mathura sai kätte Virumaa kirjandusauhinna

6. aprill 2017 
Mathura aka Margus Lattik koos Kadi Uiboga Rakvere keskraamatukogus toimunud auhinnatseremoonial.

Mathura aka Margus Lattik koos Kadi Uiboga Rakvere keskraamatukogus toimunud auhinnatseremoonial.

Teisipäeval, 4. aprillil anti Rakvere keskraamatukogus kirjanik Mathurale aka Margus Lattikule üle 29. Virumaa kirjandusauhind teose “Jääminek” eest.

Mathura kaasas pidulikule üritusele muusik Kadi Uibo, kes India-pärase käsiharmooniumi saatel esitas mitmeid eelkõige luuletajana tuntud autori tekste. Üks ette kantud lugu on näiteks tõuke saanud Sillamäelt ja sisaldub kogus “Kaks tuulehoogu” (2004).

Mathura ja Uibo tutvus on kestnud ligi paarkümmend aastat ning neid ühendas India-huvi. Veidi vähem aega on nad koos esinenud.

“Pidulik auhinnatseremoonia oli väga liigutav: tordid, värgid ja toredad noored instrumentalistid,” tunnustas Mathura pärast üritust. Kirjanik ja tema naine Kadri Kulbas olid kaasa võtnud kastitäie oma kirjastuse Allikaäärne raamatuid, millest rohkem kui paarkümmend ka õnneliku ostja leidsid.

Autogrammi-ihalejate saba pärast pidulikku osa oli märkimisväärselt pikk.

Esimene, viiesajane “Jäämineku” tiraaž, mis nägi ilmavalgust trükikojas Pakett, on praeguseks juba läbi müüdud. Nüüd oli Allikaäärsel soodne võimalus Greifis lisatiraaži tellida ja “Jäämineku” uus trükk kannab juba märki “Virumaa kirjandusauhinna laureaat 2017″.

Järgmisel aastal antakse välja seega juba 30. Virumaa kirjandusauhind ning juubelihõnguline žüriikoosolek ja tseremoonia toimuvad siis Ida-Virumaal.

Virumaa kirjandusauhind on rahaline auhind, mille asutas 1989. aastal Virumaa fondi nõukogu. 1998. aastast korraldavad selle väljaandmist Lääne- ja Ida-Viru omavalitsuste liidud. Praegu kuuluvad auhinnažüriisse Lääne-Viru omavalitsuste liidu esindajatena Andrus Freienthal ja Inna Grünfeldt, Ida-Virumaa omavalitsuste liidu esindajatena Teet Korsten ja Etti Kagarov, Lääne-Virumaa raamatukogude, kirjandusklubide ja lugejate esindajatena Reet Tomband, Ilme Post ja Riina Rohtung, Ida-Virumaa raamatukogude, kirjandusklubide ning lugejate esindajatena Riina Suuban, Urve Eskor ja Elviira Sidorova.