Kanter võitis Sillamäel staadioni rekordiga

18. september 2016 
Sillamäele oma tugikeskuse rajava Leonhard Weissi viimaste aastate suuremaks objektiks oli uute ooteplatvormide rajamine.

Sillamäele oma tugikeskuse rajava Leonhard Weissi viimaste aastate suuremaks objektiks oli uute ooteplatvormide rajamine.

Aleksander Tammert seeniori mälestuseks toimunud võistlustel püstitas Gerd Kanter kettaheites uue Sillamäe staadioni rekordi.

Täna Sillamäe staadionil toimunud kettaheitevõistluse võitis olümpiavõitja Gerd Kanter uue staadioni rekordiga 63 meetrit 28 sentimeetrit. Teiseks tulnud Martin Kupper heitis 59.28 jättes kolmandale kohale vanameister Aleksander Tammerti tulemusega 57.42.

Meeste kuulitõuke võitis Ats Kiisa tulemusega 15 meetrit ja 37 sentimeetrit. Aleksander Tammert teenis teise koha tulemusega 14.24.

Tänavu täitub 50 aastat Aleksander Tammert seeniori võidust kuulitõukes Euroopa Mängudel, mis olid Euroopa juunioride meistrivõistluste eelkäijateks. Nimetatud saavutus oli ka üheks Sillamäe võistluse ajendiks. Aleksander Tammert seenior oli ka esimene Eesti 18 meetri ületaja kuulitõukes, viiekordne Eesti meister ning Mexico olümpiahooajal 1968 tuli ta Nõukogude Liidu meistrivõistlustel hõbemedalile. Tema isiklik rekord kuulitõukes, 19.41, on Eesti kõigi aegade edetabeli seitsmes tulemus ning siiani arvestatav saavutus.