Sillamäel hakatakse ehitama veefiltrite tehast

18. august 2011 IRINA KIVISELG

OÜ Westaqua Manufacturing tootmisdirektor Aleksei Rõbalkin asetab kapslisse dokumentide koopiaid, ajalehti ja tulevase tehase toodangu näidise - veefiltri.

Aquaphori veepuhastusfiltrite tehase rajamise initsiatiiv tuli OÜ-lt Westaqua-Invest, kes investeerib projekti viis miljonit eurot. Eile pandi tulevase ettevõtte vundamenti nurgakivi.

Uus tehas ehitatakse vana tehase territooriumile Tolstoi tänav 2a, kus enne asus betoontoodete tehas. Lisaks rekonstrueerimisele laiendatakse vana tehasehoonet 7000 ruutmeetrini. ASi Rand & Tuulberg Grupp ehitajad tulid ehitusplatsile juulis, aga tehtud on juba nii palju, et tulevase tehase piirjooned on aimatavad.

ASi Rand & Tuulberg Grupp juhatuse esimees Aivar Tuulberg märkis, et ehitus kulgeb plaanipäraselt ja miski ei tohiks takistada kaheksa kuu pärast tehase avamist.

“Ida-Virumaalt pärit inimesena olen rõõmus, et nii suur ettevõte tuleb just siia piirkonda,” rõhutas Tuulberg. “Viimasel kahel aastal on sellise suurusega ettevõtteid Eestis olnud väga vähe – need võib ühe käe sõrmedel üles lugeda. Enamasti hoiavad investorid Tallinna poole, hoolimata sellest, et pealinnas on juba raske leida kvalifitseeritud tööjõudu. Loodetavasti meie tellijatel siin kandis seda probleemi ei teki, sest Ida-Virumaa on tööstuspiirkond.”

Sellega on nõus ka OÜ Westaqua Manufacturing tootmisdirektor Aleksei Rõbalkin.

“Sillamäel pole kvalifitseeritud töötajate puudust kunagi olnud,” on ta veendunud. “Siin on olnud palju tööstusettevõtteid ja arvan, et leiame vajalikud inimesed kergesti. Tootmine tuleb nüüdisaegne ja kõrgtehnoloogiline ning selle spetsiifika on selline, et vaja läheb palju naistööjõudu. Mõned saadame väljaõppele Peterburi, kus asub kontserni emaettevõte, teised koolitame välja kohapeal. Algul läheb vaja umbes 100 inimest ja töötajaid hakkame otsima käesoleva aasta lõpust, kuigi soovijate nimekirju juba koostatakse. Võib-olla leiavad siin rakendust need, kes jäid tööta Polyformis toimunud koondamiste tõttu.”

OÜ Westaqua-Invest juht Valeri Lavrov lisas, et ettevõtet hakatakse laiendama etapiviisiliselt, tehase esimene järk on kavas käiku anda juba aprilli lõpul. Mõne aastaga on kavas laiendada tootmist kolmesaja töökohani ja laieneb ka toodangu sortiment.

Aquaphori kontserni direktorit Aleksandr Libermani Peterburist üllatas ehituse kiirus ning ta avaldas Sillamäe linnavõimudele projekti toetamise eest tänu. “Niisugune suhtumine on heaks aluseks ettevõtte edukale funktsioneerimisele ja me paneme tehasele suuri lootusi. Sellest tuleb esimene nii olulist toodangut andev tehas Euroopa Liidu territooriumil. Ehitusse ja seadmetesse investeeritakse 5 miljonit eurot ning toodang läheb Venemaa ja Euroopa turgudele.”

Sillamäe linnapea Jelena Koršunova ütles, et selliste objektide ilmumine linna rõõmustab kõiki, sest see tähendab inimestele tööd ja linnale tulevikku. Ta täitis meelsasti temale usaldatud austava ülesande ning asetas tulevase tehase vundamenti kapsli pöördumisega tulevaste põlvede poole.