Plaanita trio

12. mai 2016 

Jõhvi volikogus on juba kolm aastat kestnud olukord, kui sotsiaaldemokraatide nime all volikogusse pääsenud kolmik käitub nii, nagu nemad oleksid valimised võitnud. Kui nii võtta, siis mõnes mõttes ongi. Praeguseks on üle kümne aasta kestnud vastasseis, kus siiani on suudetud ära hoida ühe ärimehe huvide mõjulepääs Jõhvi eelarves. Pärast eelmisi valimisi oli see taas pingeline ning kolmik − Enok, Jerjomenko, Andrejev − asus seda kohe enda kasuks pöörama, esitades toonasele vallavanemale Tauno Võhmarile hunniku nõudmisi.

Võhmar teatas kohe, et see trio on ainus, kellega ta koostöö välistab, sest seltskond pole usaldusväärne. Ajad ja jõujooned on sellest ajast muutunud ning ka kaks aastat tagasi moodustatud koalitsioon sai veenduda, et Võhmaril oli õigus.

Järgmisel nädalal asutakse umbusaldama peaaegu kogu valla senist juhtkonda, kuid fraktsioon K.Õ.V.A pole valmis rääkima, mis on nende plaan, kuidas valla juhtimist paremaks muuta ning valijate huve kaitsta. See on veider, sest tegelikult on vallaelanikel õigus teada, mida uuel võimul pakkuda oleks. Pigem tundub praegu, et valitseb paras segadus, mis võib lõppeda sellega, et mingil hetkel on Jõhvis hoopis juhtimiskriis, mille tagajärjeks võib olla ka mitmete projektide ja investeeringute nurjumine. Sest pole inimesi, kes suudaksid pooleliolevate projektidega kiirelt edasi minna. Igatahes saab nädala pärast toimuv volikogu istung kindlasti olema ebatavaline juba seetõttu, et maha tahetakse seal võtta inimesi viiest ametist.