Paasmäe ninanips Savisaarele

19. veebruar 2016 

Keskerakonna rajamisest alates selle eesotsas olnud Edgar Savisaar on harjunud, et  partei sees kulgeb kõik tema taktikepi järgi. Tal on üliharva jäänud oma tahtmine saamata.

Kolmapäeva õhtul andis talle aga valusa ninanipsu väike sitke naine Sillamäelt Eevi Paasmäe. Erakonna peakontoril oli läbinähtavalt selge plaan tagandada Paasmäe piirkonna esimehe kohalt ja upitada sinna Savisaarele lojaalne Martin Repinski. Selle plaani toetamiseks tuli Savisaar ka ise Sillamäele kihutuskõnet pidama ega jätnud seejuures mainimata, et Repinski on tema usaldusalune, aga mitte nii nagu mõned teised.  Lisaks lendas Brüsselist spetsiaalselt kohale  Repinskit toetama Ida-Viru kõige populaarsem poliitik Yana Toom. Kui mõned päevad tagasi õnnestus Narva piirkonna eesotsas võimupööre korraldada nagu lepase reega, siis Ida-Viru piirkonnas tekkisid tõrked.

Muidugi pole Repinski kaugeltki nii autoriteetne poliitik kui Toom ja tema ilmselge surumine piirkonna juhiks tekitaski parajat trotsi.

Kui veel paar-kolm aastat tagasi oleks Savisaar öelnud, et hääletage tema soosiku poolt, oleks enamik vajalikke hääli olnud garanteeritud. Nüüd see enam nii ei toiminud ja see on oluline muutus, mis näitab, et Savisaare mõjuvõim pole enam endine.

Olgugi et saalis kõlasid pidevalt üleskutsed olla ühtsed ja teha koostööd, reetsid kahe leeri sapisevõitu remargid, et tegelikult on vastasseis ja pahameel ilmselge.

Keskerakond on jätkuvalt Ida-Virus kõige menukam erakond, seetõttu  sõltub kohalik eluolu suuresti sellest, kas selles erakonnas tegeldakse sisuliste probleemide lahendamisega või läheb aur omavahelisele kaklemisele.