August toob motoparemiku Kiviõlli

8. juuli 2011 GERLI ROMANOVITŠ

Külgvankritest on Kiviõli MM-etapil kohal kogu paremik, milles korrektiive võivad teha ainult vigastused.


13.-14. augustil toimuval Kiviõli motofestivalil näeb võidu kihutamas maailma külgvankrite paremikku, kellele sekundeerivad quadracer’id ja soolotsiklid nii valges kui pimedas. Lisaks toimub mäkketõusuvõistlus, kus sellel aastal kihutatakse uuel kompaktsemal ja keerulisemal rajal.

Augusti keskpaigas koguneb Kiviõlisse taaskord maailma külgvankrite paremik, kus 20 riigi sõitjate osalusel näeb maailmatasemel motokrossi. Lisaks juba traditsiooniks saanud soolotsiklite öösõidule kihutavad tänavu prožektorite valgel ka quadracer’id.

Meelelahutusel jätkuvalt oma roll

Motofestival saab alguse mäkketõusuvõistlusega, mis sellel aastal toimub uuenenud rajal. Päris mäe tippu rattad sel aastal ei sõida ning rada on veidi lühem kui mullu. Keerulisi elemente aga vähemaks ei jää ning võistlus tõotab tulla sama põnev ning meelelahutuslik kui seni. “Kuna mäe tipus loodame tulevikus suusatada, siis selleks, et lumi mäetipus ka valge oleks ning suusahuvilised oma varustust ära ei määriks, läheb tipp haljastamisele ning viimane sein, mida mäkketõusjad kasutasid, kaob ära,” põhjendas SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus juhatuse liige Janek Maar ümberkorraldust.

Motofestivali esimesel õhtul on kavas ka traditsiooniline soolode sõit prožektorite valguses. Soolosõitude vahepealseid auke täidavad sellel aastal quadracer’id, kes samuti ööpimeduses üksteiselt mõõtu võtavad. Küll on neljarattaliste arv oluliselt väiksem ning neid pääseb starti kuni kaheksa. “See ettepanek tuli tegelikult sõitjate endi poolt, kes samuti tahtsid öisel show-krossil end proovile panna. Ühtlasi aitab see katta neid pause, mis soolosõitude vahel on, ning hoiab publiku ärksama,” ütles Maar.

Laupäeva õhtul on avatud ka traditsiooniline peotelk, kus sellel aastal astub üles paljude muusikagurude poolt Eesti parimaks ansambliks nimetatud Nevesis ning peaesinejaks on Smilers. “Püüame jätkuvalt hoida seda joont, et oleks meelelahutust nii peredele kui lastele, et see ei oleks puhas motoüritus,” lausus korraldaja.

Pühapäev on tõsise spordi päev – siis lähevad võistlustulle maailma tugevaimad külgvankri võistkonnad. Kuna vahetult enne Kiviõli MM-etappi on kogu paremik sõitmas Lätis, siis oodatakse siia maailma 20 esinumbrit ning korrektiive sellesse nimekirja võivad teha vaid vigastused.

Selleaastasel Kiviõli motofestivalil toimuvad ka filmivõtted – kinotalgud, kes väntab üle Eesti mängufilmi maailmalõpust, tuleb motofestivali ajaks Kiviõlisse filmima filmi lõpustseene, ehk maailmalõpueelset kontserti.

Motokeskuse hoone päris valmis ei saa

Kiviõli vanale poolkoksimäele rajatud motokeskuses käib hetkel kibe ehitus – motokeskuse teenindushoone, kus tulevikus leiavad endale koha suusakeskuse ning motokeskuse rajahooldusmasinad, motofestivaliks valmis ei saa. “Küll loodame, et jõuame nii kaugele, et meil on selleks ajaks olemas seinte ja akendega ruumid pressile, žüriile ja korraldajatele,” lootis Maar, kelle sõnul läheb hoone täielikuks valmimiseks paar kuud rohkem aega.

Motkeskuse teenindushoone on hetkel ka ainus, mille ehitamisega juba tegeletakse. Sisse on lõigatud ka terviserada, kust on eemaldatud puud ja võsa ning selle nädala lõpuks peaks alustatama ka suusakeskuse teenindushoone vundamendi ehitamisega.

Kogu seiklusturismi keskus peaks valmima 2012. aastal.