Sillamäe Kalev loobus peatreener Sergei Frantsevist

29. mai 2015 ERIK GAMZEJEV

Jalgpallimeeskonna peatreeneri amet on habras. Alles mullu novembris jumaldati Sillamäel Sergei Frantsevit selle eest, et ta oskas meeskonna viiendalt kohalt hõbedale tüürida. Nüüd on uus hooaeg ning kui punkte ei tule, siis vanad teened enam ei maksa ja Frantsevil tuli koht vabaks teha järgmisele.

Tänavusel hooajal loodetust kehvemalt esineva Sillamäe Kalevi jalgpalliklubi juhtkond lõpetas koostöö peatreener Sergei Frantseviga, kes tõusis mullu kangelase seisusesse, tüürides meeskonna hõbemedalitele.

Sillamäe Kalevi president Aleksandr Starodubtsev kinnitas Põhjarannikule, et üleeile lõpetati leping Frantseviga, ja juba eile esitles ta meeskonnale uut peatreenerit, kelleks on 39aastane endine Peterburi Zenidi poolkaitsja Deniss Ugarov.

Loodetud tulemusi pole

“Läksime Frantseviga lahku poolte kokkuleppel,” sõnas Starodubtsev, kes on seadnud meeskonnale ülesandeks võita tänavu meistritiitel. “Ta mõistis ise juba varem, et ei suuda meeskonnaga saavutada oodatud tulemusi. Mul polnud mõtet hakata teda ümber veenma.”

Frantsev asus Sillamäe Kalevit juhendama eelmise aasta juulis, mil meeskonnas olid keerulised ajad. Eurosarjas jõuti küll Soome klubi Espoo Honka alistamisega teise ringi, kuid Eesti meistrisarjas oli klubi langenud viiendaks ja esikolmik näis olevat kättepüüdmatult kaugele libisenud.

Ometigi kerkis Frantsev Sillamäel kangelaseks, kui tema juhendamisel tegi Kalev uskumatu seeria, võites viimasest 17 mängust 16. Tasuks selle eest saadi kaela hõbemedalid.

Tänavusel hooajal ei ole aga pärast mitme võtmemängija, nagu Jevgeni Kabajevi, Mihhail Lavrentjevi ja Nikolai Mašitševi lahkumist sama hoogu õnnestunud jätkata. Tabelis ollakse neljandal kohal ning kohtumistest lähikonkurentidega on kirjas vaid kaks viiki ja neli kaotust.

Starodubtsev rääkis juba mai alguses pärast avaringi lõppu, et ta pole meeskonna mänguga sugugi rahul ning ta on seda väljendanud ka peatreener Sergei Frantsevile. “Oleme meeskonda kõvasti panustanud, aga loodetud tulemusi pole. Treeneril pole õnnestunud uusi mängijaid meeskonda sulandada. Ühtset mängujoonist ei ole,” kõlas presidendilt karm hinnang.

Frantsev ise on Põhjarannikule tõdenud: “Me teeme midagi väga valesti. Peame analüüsima, mis see on.”

Ugarovil on suurklubide kogemused

Sillamäe Kalevi uus peatreener Deniss Ugarov on Starodubtsevi sõnul noor ja ambitsioonikas treener. “Anname talle võimaluse näidata, et see meeskond on suuteline enamaks,” sõnas ta.

Ugarovi enda jalgpallurikarjäär möödus suuremalt jaolt Peterburi Zenidi ridades. Selle superklubi koosseisus võitis ta 2001. aastal Venemaa meistrivõistlustel pronksmedali ja 1999. aastal tuli Venemaa karikavõitjaks. Ugarovi Zenidi karjääri viimased aastad langesid aastatele, mil samas klubis algas Venemaa jalgpalli suurte tähtede Aleksandr Keržakovi ja Andrei Aršavini esiletõus. Viimastega peab Ugarov portaalile sportsdaily.ru antud intervjuu järgi tihedat sidet siiani.

Ugarovi treenerikarjäär algas 2004. aastal, mil ta juhendas Zenidi noori. 2008. ja 2009. aastal treenis ta Moskva Dünamo noortevõistkonda. Seejärel sai ta selle legendaarse klubi põhimeeskonna teiseks treeneriks. Aastatel 2011-2012 oli ta Venemaa kõrgliiga klubi Samara Krõlja Sovetov teine treener.

Ugarov ise on tõdenud, et tema treeneriks saamisel oli oluline roll Vladimir Kazatšonokil, kes nõustab siiani ka Sillamäe Kalevit.

Peale Sillamäe Kalevi on sel hooajal jõudnud peatreeneri juba välja vahetada ka teine Ida-Viru klubi Narva Trans. Seal võttis maikuus Aleksei Jagudinilt ohjad üle Nikolai Toštšev.