Korvpallimeeskond kingib lasteaiale spordiväljaku

27. märts 2015 SIRLE SOMMER-KALDA

 

Märtsi keskel lustisid Voka lasteaia praegused ja endised kasvandikud, nende vanemad ning kaasaelajad koos Noto Outlet/ Toila korvpallimeeskonnaga. See oli osa heategevuslikust algatusest, mille tulemusena saab lasteaed minikorvpalliväljaku.

Noto Outlet/Toila korvpallimeeskonna algatus koguda raha minikorvpalliväljaku ehitamiseks Voka lasteaia õuele on sealmaal, et pool vajaminevast summast on koos. 

Voka lasteaia Naksitrallid direktor Julie Laur rõõmustas, et korvpallipisik on levinud spordihoonest lasteaeda ning eriti suures nakkusohus on 5-7aastased tüdrukud, poisid ja nende pereliikmed. “Pisiku levitajaiks võib pidada karismaatilist treenerit Andrus Lehismetsa ja suurt Naksitrallide sõpra Hardi Raiendit.”

Korvpallimeeskonna algatusel on Voka spordihoones annetuskast ja märtsi keskel toimus heategevuslik toetusüritus. Lastele oli see esimene ühistreening korvpallimeeskonna noortega.

Fänniklubi juht Hardi Raiend ütles, et järgmisel korral kohtutakse 26. aprillil, kui mudilased tulevad meeskonnale kaasa elama Ida-Virumaa meistriliiga finaalmängus. “Suvel teeme kindlasti ka ühise õuemängude päeva,” rääkis ta edasistest plaanidest.

Korvpalli taaselustamine

Noto Outlet/Toila mängija ja treener Andrus Lehismets ütles, et lasteaialaste kaasamine on osa korvpalli taaselustamisest Toila vallas. “Kuna ise annan Voka lasteaias sporditundi, tuli mõte rajada väljak, kus pallimänge läbi viia.”

Toila valla spordi- ja kultuurikeskuse juhataja Peeter Sööt märkis, et praeguseks on kogutud ligemale 2800 eurot; suurim toetaja on olnud Toila spaa. “See on umbes pool vajaminevast summast. Kõige suurem kulu on materjal. Kõigepealt on vaja ette valmistada pinnas, mis kaetakse killustikuga ja seejärel spordiväljaku kattematerjaliga. Platsi ümber tuleb puidust piire,” rääkis ta.

Spordiväljak on mõeldud kasutamiseks mitmel otstarbel, seal saaks mängida korv- ja jalgpalli ning saalihokit.

Ise tehes odavam

“Käisime vaatamas ka Jõhvi lasteaia Pillerkaar spordiväljakut, aga Vokas mõtlesime selle ise ehitada, et saaks odavamalt. Ka korvpallimeeskond paneb käed külge. Võib-olla keegi aitab materjaliga, keegi toob traktori, et võimalikult palju kogukonna abiga ära teha. Väljaku loodame suvel valmis saada,” rääkis Sööt.

Korvpallitiimi algatust on võimalik toetada ka pangaülekandega: konto EE882200221036834702, BC Viru Basket, märgusõna “Voka mänguväljak”.