Sillamäe Kalevi pikk võitude jada sai otsa

24. märts 2015 ERIK GAMZEJEV

Eelmise hooaja viimases mängus sai Sillamäe Kalev kodustaadionil Tallinna Florast jagu, nüüd tuli võõrsil leppida 0:1 kaotusega.

Ida-Viru klubid meistriliiga viimases voorus palli vastase väravasse ei saanud: Narva Trans tegi Tallinna Infonetiga 0:0 viigi, Sillamäe Kalev kaotas 0:1  teisele pealinna klubile Florale.

Allajäämine Florale tähendas Sillamäe Kalevile ka pika eelmise aasta septembrisse ulatuva võitude jada katkemist meistriliigas. Sügisese lõpuspurdiga võitis Ida-Viru meeskond eelmise hooaja lõpus järjest kõik seitse vastast ja tõusis hõbedale. Tänavuse hooaja algusest oli seda edulugu kasvatatud kahe võiduga.

Nauditav mäng

Juubelit ehk kümnendat järjestikust võitu ei tulnud. Selle nurjanud Tallinna Flora sai omakorda tasuda eelmise hooaja viimase vooru omavahelise mängu eest: Kalev tookord võitis ja purjetas turniiritabelis Florast mööda, nihutades Tallinna klubi pronksikohale.

ETV otseülekandes näidatud põneva mängu järel oli Sillamäe peatreener Sergei Frantsev ilmselgelt löödud olemisega. Mängujärgses kommentaaris oli ta sõnadega kitsi  tõdedes vaid, et Flora oli sel päeval parem.

Pealinna meeskonna värav sündis 50. minutil, kui lühikeste ja kiirete seinasöötudega  jõudis palliga trahvikasti Rauno Sappinen, kes tõmbas petteliigutusega pikali Kalevi pikakasvulise keskkaitsja Mindaugas Bagužise ja sai segamatult saata palli väravanurka. Enne ja ka pärast mitmete heade tõrjetega oma meeskonna päästnud Mihhail Starodubtsevil polnud mingit võimalust palli tõrjuda.

Kalevi kapten ja vasakkaitsja Andrei Sidorenkov rääkis eile Põhjarannikule, et kaotatud kolmest punktist on loomulikult kahju, kuid selle põhjal ei saa sugugi järeldada, et meeskond oleks kehvem kui eelmise hooaja lõpus. “Oli võitluslik ja tasavägine mäng. Meil olid samuti mitmed päris head väravavõimalused, kuid jätsime need kahjuks realiseerimata,” sõnas ta.

Ka Flora peatreener Norbert Hurt tunnustas Soccerneti vahendusel Sillamäe meeskonda. “Kaks head jalgpalli mängivat meeskonda kohtusid omavahel ja mäng oli detailides kinni. Mõlemal oli võimalusi, initsiatiiv oli võib-olla natuke seekord meie käes. Sellist tugevat mängu on magus võita!” sõnas ta.

Trans pidas lõpuni vastu

Koondise mängude tõttu on meistriliigas nüüd kahenädalane paus. 4. aprillil on oodata põnevusmängu Sillamäel, kui Kalev võõrustab tabeli liidrit Nõmme Kaljut, kes on nagu Floragi võitnud kõik kolm senist mängu. “Mingeid kardinaalseid muudatusi meeskonnas pole esialgu vajadust teha. Midagi hullu lahti ei ole,” arvas Sidorenkov. “Peame kasutama seda aega eelkõige selleks, et uute ja vanade mängijate vahel tekiks platsil parem mõistmine. Selles on meil kindlasti veel varu.”

Sillamäe Kaleviga liitusid tänavuse hooaja eel ka kaks Leedu poolkaitsjat Darius Miceika ja Rytis Leliuga, kes pole aga seni osalenud üheski põhikoosseisu ega ka duubli kohtumises. Sidorenkovi sõnul on see olnud peatreeneri otsus, mis on ajendatud sellest aastast kehtivast reeglist, et igaks kohtumiseks tohib üles anda vaid viis välismängijat.

Hooaja algusega tasub rahul olla ka Narva Transil, kes sai punktilisa 0:0 viigist Tallinna Infonetiga. Kuigi väravaid ei löödud, oli tegu haarava mänguga. Transi lätlasest ründajal Vitalijs Zilsil ei õnnestunud ära lüüa üht eriti head väravavõimalust. Teisel poolajal langes Trans vastaste surve alla, kuid suutis lõpuvileni vastu pidada ja suuri teeneid oli selles väravavaht Roman Smiškol. Transi eest tegi debüütmängu Elevandiluuranniku kaitsemängija Dacosta Goore, kes viibis platsil 74 minutit.