Vallavalitsus pole lahingust toibunud

8. märts 2015 

Kui Jõhvi volikogus eelmise aasta sügisel suuremat sorti võimuvõitluseks läks, tõmmati poliitilisele lahinguväljale ka osa vallavalitsuse ametnikke, kes asusid pooli valima. Oli neid, kes astusid koalitsiooni selja taha, aga ka neid, kes säilitades ustavust endisele vallavanemale Tauno Võhmarile, lootsid viimase võitu. Ja neidki, kes püüdsid jääda neutraalseteks bürokraatideks.

Aasta lõpuks olukord pealtnäha justkui rahunes, ent tolles lahingus löödud haavad annavad siiani tunda.

Olukord, kus mõned ametnikud keelduvad täitmast vallavalitsuse otsuseid, ei ole kaugeltki tavaline.

Põhjarannikule teadaolevalt pole ehitusspetsialist Aleksei Železnjak vallavalitsuses ainus ametnik, kellel uue võimu suhtes pretensioone on, lihtsalt kõik ei ütle neid avalikult välja.

Üks persoon, kes vallavalitsuse mõnedes töötajates rahulolematust tekitab, on vallavalitsuse liige Märt Marits. Vallavanem Aivar Surva rääkis sügisel, et Maritsa koht on ajutine ja tema ülesanne on muu hulgas tegelda vallavalitsuse töö efektiivistamisega. Kõiksugu ümberkorraldused toovad aga alati kaasa rahulolematust. Samamoodi räägitakse, et Marits on see, kes suurema osa sisulisi asju vallavalitsuses otsustab.

Marits ise ütleb, et tema veel vallamajast lahkuma ei säti, sest “mitmed asjad on vaja ära teha”.

Marits on rünnatav ka seetõttu, et teda seostatakse ärimees Allan Männiga, kes kontserdimaja kõrvale uut meelelahutus- ja kaubanduskeskust rajab. Ja et teda oleks koalitsioonis suurt sõnaõigust omaval Männil tarvis justkui selleks, et sellega seotud asjaajamine vallavalitsuses paremini sujuks.

Kuidas ka ei oleks, tuleb igal omavalitsusel arvestada, et tema asjaajamine peab olema aus, läbipaistev ning seadustest tulenev. Siis on ka vähem alust kõiksugu kahtlustusteks, süüdistusteks ja intriigideks.