Teetööd venivad töömeeste puuduse tõttu

1. juuni 2011 ERIK GAMZEJEV

Eelmisel nädalal paigaldati promenaadi-äärsete valgustuspostide otsa ümmargused laternad. Kui tihti need põlema hakkavad, oleneb vallavalitsuse rahakoti seisust.


Kuigi eile pidanuks valmima Jõhvi promenaadi teine etapp, jätkuvad seal tööd veel mitu nädalat. Ka Jaama tänav ei saa korda jaanipäevaks, vaid praeguste plaanide järgi alles augusti teises pooles.

“Tähtaeg on fikseeritud ja seda me enam edasi ei nihuta,” kinnitas Jõhvi abivallavanem Priit Kesler mai alguses, et hiljemalt kuu lõpuks peab firma Coniery lõpetama Jõhvi kesklinnast kuni kalmistuni kulgeva promenaadi ehituse.

Eile ei olnud siiski vallavalitsusel põhjust korraldada pidulikku lindilõikamise tseremooniat, sest promenaadil olid tööd veel pooleli ning need kestavad Coniery omaniku ja tegevjuhi Viktor Rumjantsevi sõnul veel vähemalt mitu nädalat. “Hiljemalt 20. juuniks kavatseme objekti üle anda,” sõnas ta.

Kiired töömehed välismaal

Rumjantsevi sõnul on promenaadi ehitamine veel pooleli Lääne ja Ristiku tänava vahel. “Mujal teeme juba haljastustöid, istutame puid ja põõsaid, seame paika istepinke ja prügiurne,” sõnas ta.

Priit Kesleri sõnul on promenaadi valgustussüsteem valmis ja eile õhtul oli kavas seda katsetada. Kui tihti laternad edaspidi põlema hakkavad, on esialgu vallavalitsuse poolt otsustamata. “See nõuab päris suurt raha, kui promenaad kogu õhtuse aja valgustatud on,” sõnas ta.

Rumjantsevi sõnutsi on promenaadi valmimine takerdunud, kuna talv kestis arvatust kauem. “Kui lepiti kokku, et mai lõpuks peab töö valmis olema, arvestasime, et aprilli algusest on lumi läinud. Tegelikult saime tööle asuda alles 20. aprilli paiku,” kinnitas ta.

Samas tõdes Rumjantsev, et probleemiks on ka töömeeste leidmine. Tema firma peaks praegu täie hooga tegutsema ka Jaama tänaval, mille remondi lõpu tähtajaks pakkus Kesler mai alguses välja jaanipäeva. Tegelik seis on aga selline, et juuni lõpuks võib heal juhul esimese asfaldikihi saada vaid see Jaama tänava osa, mis jääb Rakvere ja Sompa tänava vahele. Kogu tänava valmimisega tasub Rumjantsevi hinnangul arvestada alles 20. augusti paiku.

Coniery ei suuda Jaama tänavat tõsisemalt käsile võtta enne, kui promenaad valmis saab. “Peaaegu kõik head tee-ehitusspetsialistid on läinud välismaale tööle ja see on praegu paljude ehitusfirmade probleem. Peame hakkama saama nendega, kel kogemusi vähem, ent neil kulub ka aega rohkem,” selgitas Rumjantsev töö venimise põhjusi.

Vallal tuleb leppida

Priit Kesleri sõnul ei jää vallavalitsusel praegu muud üle, kui leppida tööde valmimise tähtaja nihutamisega. “Kui hakkaksime ehitajat välja vahetama, siis lükkuks nende tänavate valmimine veelgi kaugemasse tulevikku ja kindlasti oleks see vallale ka lisakulu. Mõistlikum on ära kannatada, et asjad valmivad loodetust hiljem,” sõnas ta, lisades, et promenaadi puhul on ehitaja kinni pidanud pakkumises tehtud eelarvest ning töö kvaliteedi osas pole seni põhjust etteheiteid teha.

Mullu suvel toimunud riigihankel pakkus Coniery Jõhvi kirikupargi servast kuni kalmistuni kulgeva 1,2 kilomeetri pikkuse promenaadilõigu ehituse hinnaks 8,1 miljonit, mis oli märksa odavam kui konkurentidel.

Priit Kesler tunnistas tookord, et suured vahed ehitushindades tegid ettevaatlikuks, ent valida palju polnud, sest aeg pitsitas tagant ning vaidlemiseks polnud aega.

Promenaad pidanuks valmima juba eelmise aasta lõpuks, ent kuna vahepealne torusüsteemide rajamine häiris ka promenaadi ehitamist, nõustus vallavalitus tähtaega pikendama.

Jõhvi vallavalitsus tahab sel aastal alustada ehitust kolmandal etapil, mis hõlmab promenaadi ehitust keskväljakult kontserdimajani koos raudteealuse tunneli rajamisega. Kesleri sõnul ootab ehitushanke väljakuulutamine projekti kooskõlastamist Eesti Raudtee poolt.