Ärgem nakatugem kuulujuttudest ja oletustest

10. juuni 2014 TAUNO VÕHMAR, Jõhvi volikogu liige, endine vallavanem

Et Niina Neglasoni 7. juuni Põhjarannikus ilmunud arvamusloos oli mitu eksitavat väidet, olen sunnitud need siinkohal ümber lükkama.

Esiteks: mitte kellegi vastu ei ole viha pööratud. Milleks vihata? Vihkaja hävitab vaid iseennast. Olen mitmes volikogu liikmes küll pettunud, aga mitte vihane.

Teiseks: ma ei ole välistanud koostööd ei Keskerakonna ega sotsiaaldemokraatidega. Kuidas saaksingi seda teha, kui mul on nii ühes kui ka teises erakonnas häid tuttavaid, keda austan? Pigem oli küsimus mõne nende erakondade nimekirjas Jõhvi volikokku valitud isiku isiklikes ambitsioonides, mis minu meelest tulenesid omakasust ega aidanuks kaasa valla arengule.

Kolmandaks: kinnitan veel kord, et mingeid salakokkuleppeid minu ega valimisliidu Jõhvi − Meie Kodu vahel ei eksisteeri. Eriti absurdne on aga oletus, et Jõhvi ja Ahtme ühendamine on mingi kaval plaan.

Olen viimase viie aasta jooksul sageli avalikel esitlustel rääkinud, et pooldan suuremaid ja efektiivsemaid omavalitsusi. Viimased 22 aastat on maakonna keskust arendatud kui eestimeelset ja eestikeelset linna, kuigi Jõhvis on vaid veidi üle 30% eestlasi. Selle eelduseks on olnud valijate hääled. Igaüks saab aru, et valimistel ei hääletata Jõhvis ammugi enam rahvuse, vaid tegude põhiselt. Või siis muudel motiividel.

Neglasoni väide Jõhvi pankrotti tüürimisest ja võrdlemisest Kohtla-Järvega on demagoogiline, iganenud ja alatu. Kus on see teie nn koalitsiooni üksmeel väärtuspõhisest käitumisest jõhvilaste huvides?

Ma ei arva, et minu pakutud lahendused on ainuõiged, olen püüdnud leida parimaid lahendusi. Kunagi ei tasu sildistada kedagi oma oletuste põhjal, kui tegelik informatsioon puudub! Volikogus viiaksegi ju ellu ainult need plaanid, mida toetab saadikute enamus.

On vale ja alandav, kui keegi arvab, et soovin mõjutada Jõhvi vallavolikogu vaid isiklike eesmärkide, oma heaolu nimel. Elus on väga palju võimalusi tegutseda toetavas keskkonnas. Milleks raisata elu väärtuslikku aega selleks, et olla pidevas võitluses ja pinges? Olen soovinud kõikides oma seni peetud ametites olla kasulik, teha asju, mille üle hiljem rõõmu tunda, ja teenida tulu juurde rohkem, kui minu peale kulub.

Iga praegune volikogu liige võiks küsida endalt, mis on see lisaväärtus, mida iga kodanik tema isiku kaudu Jõhvi vallas saab. Iga valija küsimus saadikule peaks olema: mis temast kasu on? Ma ei pea silmas materiaalset kasu.

Olen oma valijatele väga tänulik! Tänulik usalduse eest. Tänulik võimaluse eest luua uut, mis on Jõhvi elukeskkonda rikkamaks muutnud. Osa valimisliidu Jõhvi Heaks liikmeid on mulle öelnud: meie valijad ei saa enam aru, kelle poolt nad hääletasid, kas meie või Ossipenko poolt. Huvitav, et mulle ei ole seni ükski valija sellist küsimust esitanud. Pigem on küsitud, kuidas aidata ja kuidas kasulik olla, et Jõhvis areng jätkuks.

Kurb on, kui kuulen seljataga räägitavat, justkui Võhmar müüb Jõhvi venelastele maha ja teda tegelikult ei huvita, mis edasi saab. Nii võivad rääkida vaid inimesed, kes mind ei tunne. Ma hoolin väga siinsest kandist, nii Jõhvist, Vokast, Kalinast, Iisakust kui ka teistest Virumaa paikadest. Mulle on tähtsad minu juured, mis asuvad siinsamas Alutagusel, ning mul ei ole kavatsust siit ära minna. See on mu kodu.

Olen valmis teie kõigiga, head valijad, rääkima ja põhjendama oma seisukohti. Ärgem nakatugem kuulujuttudest ja oletustest. Tegutsegem ühiselt Jõhvi ja virulaste heaks ning parema homse nimel.