Selgus saabub juunis

16. mai 2014 

Eile Jõhvi volikogu esimehele Niina Neglasonile esitatud umbusaldusavaldus oli seniste poliitiliste sündmuste üsna loogiline jätk. Küsimus on vaid selles, kui olulist rolli mängis selles viimaseid nädalaid ametis olnud vallavanem Tauno Võhmar, kes on juba pikemat aega Neglasoni, aga ka pea kogu oma valimisliiduga vastasseisus ning kelle kiitmisest ärimees Nikolai Ossipenko leer pole viimase poole aasta jooksul väsinud. Seesama jõud, kes omal ajal igal võimalikul sammul Võhmarit kritiseeris ning kelle initsiatiivil Võhmari suhtes omal ajal kriminaalasigi käivitati.

Täiesti mõistetav, et ärksamad jõhvilased on praegu vallavalitsuses ja -volikogus toimuva pärast mures. On ju viimase enam kui 8 aasta jooksul, mil Võhmar ja tema mõttekaaslased Jõhvis võimul olnud, maakonnakeskuses toimunud palju positiivseid ja tormilisi arenguid. Ka meie toimetus saab pidevalt murelikke kirju ja telefonikõnesid, kus inimesed on toimuvast hämmingus. Tehakse erisuguseid ettepanekuid kuni selleni välja, et leida võimalus volikogu laialisaatmiseks.

Loodame, et nii radikaalseks olukord ei lähe. Küll aga saavad jõujooned selgeks juunis, kui tuleb volikogu esimehe umbusaldushääletus. Kuna see toimub avalikult, siis saab mõnedel volikogu liikmetel olema raske oma tegelikku seljatagust varjata, kui seda siiani ongi suudetud teha.